288
296046

Walasse Ting

(1929-2010)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
19 000 - 23 700 EUR
21 700 - 27 100 USD
Klubbat pris
365 000 SEK

Walasse Ting
(1929-2010)

"Where is our friend Paul Gauguin?"

Signerad Ting och daterad -79 a tergo. Duk 61 x 87 cm.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären 1986 (förmedlat av Galleri Bylow i Malmö)