Madeleine Pyk – en samling F769
346
299840

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 260 - 3 800 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

Utan titel, ur: "Homenatge a Joan Prats"

Färglitografi, 1971, signerad med blyerts 62/75, tryckt och utgiven av Poligrafa, Barcelona. 54,4 x 74,55 cm, bladstorlek 65 x 84,8 cm (Guarro).

Gulnad, missfärgad efter passepartout.

Mourlot 707.