393
291285

ESTRID ERICSON, burkar med lock, 2 st, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1956.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Klubbat pris
3 700 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Tenn, mässingskodda kanter. Ett lock med infälld sten i brunt och grönt. Stämplad med änglamärket SVENSKT TENN STOCKHOLM F9. Höjd 8 cm.

Repor.(2)