569
261567

KONSOLBORD, Nordiska Kompaniet, Sverige, 1920-tal.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Betsad björk, flätad rotting. Brickmärkt A-B NORDISKA KOMPANIET 27581-26923. Bredd 70 cm, djup 32 cm, höjd 88,5 cm.

Slitage. Smärre fläckar.

Enligt NKs arkiv är ritningen daterad år 1922.