608
266801

GEORG JENSEN, bonbonnière, Köpenhamn, 1919-1927, sterling.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
11 500 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Svenska importstämplar GAB F. Design nr 322, rund, tryckt form med toppigt lock. Höjd 11 cm, vikt 215 g.

Slitage och smärre bucklor.