812
268722

WILHELM KÅGE, vas, Farstagods, Gustavsbergs Studio 1950-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Glaserad i tukos på oglaserad fot, geometrisk dekor i relief. Signerad KÅGE (otydlig årsbokstav) studiostämpeln GUSTAVSBERG FARSTA. Höjd 23 cm.