817
293834

VAS/LJUSSTAKE, fajans "Snurran", Stig Lindberg Gustavsberg studio 1940-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Femdelad med målad med olika dekorer i färger. Signerad med studiohanden SWEDEN 26-5 samt målarsignatur Inge Klinte. Längd 32,5, höjd 12 cm.

Glasyrkrackelyrer, fotnagg.