Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
874
300453

MIKAEL SCHILKIN, skulptur, Arabia, Finland, 1940-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
76 000 SEK

Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Chamotterat stengods, delvis glaserad i brunt och vitt. Sittande Afrikansk kvinna. Signerad M Schilkin ARABIA. Höjd 40 cm.

Nagg/flisa.