882
275674

BIRGER KAIPIAINEN, fat, Arabia Finland.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 750 - 2 630 EUR
1 840 - 2 770 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Stengods, dekor av röda rosor och gröna blad mot förgylld fond samt svartglaserade pålagda kulor. Signerad KAIPIAINEN ARABIA. Längd 47, 5, bredd 44 cm.