884
305282

EFFIE HAGERMAN-LINDENCRONE, golvvas, Bing & Gröndahl 1910-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
58 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Porslin, heltäckande reliefdekor av fåglar tallbarr. Signerad Signerad EHL B&G 975/4 B&G KJOBENHAVN DANMARK Höjd 50,5 cm.

Liten tillverkningsspricka.

Effie Hegerman-Lindencrone, målare och tecknare vid B&G 1886-1942.