887
282260

ROZENBURG DEN HAAG, vas, omkring 1900.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
351 - 527 EUR
373 - 560 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Äggskalsporslin, oktogonal form med målad floral dekor. Signerad med firmastämpel i grönt samt målarsignatur 884 samt en geting i svart. Höjd 12,5 cm.

Glasyrkrackelyr.