DAISY MAKEIG JONES, skål "Fairyland lustre", Wedgwood, England 1920-30-tal.
Porslin, oktagonal, iriserande glasyr med förgylld dekor av fantasilandskap och figurer. Märkt WEDGWOOD MADE IN ENGLAND samt otydlig påskrift. Diameter 23 cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in