904
284876

VÄVNAD. "Röd S-bård". Inplock på linnebotten. 149 x 76,5 cm. Signerad MMF

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
2 000 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1925. Tillverkat före 1942.

Något slitage, något smutsig, fläckar. Sidorna med skador, många fransar saknas.

Tilläggslista

Ingen konstnärsavgift, ingen (d).