907
295230

VÄVNAD. "Täppan". Gobelängteknik. 62 x 104 cm. Signerad MMF

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1931. Tillverkad före 1942.

Obetydligt slitage, något smutsig, liten skada.

Tilläggslista

Ingen konstnärsavgift, ingen (d).