908
273065

VÄVNAD. "Födelsedagen". Gobelängteknik. 194 x 130 cm. Signerad MMF (Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
706 - 1 060 EUR
737 - 1 110 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Komponerad 1931. Tillverkad före 1942. Baksidan med påsydd etikett.

Något slitage och smutsig, smärre skador.

Tilläggslista

Ingen konstnärsavgift, ingen (d).