Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
908
273065

VÄVNAD. "Födelsedagen". Gobelängteknik. 194 x 130 cm. Signerad MMF (Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
775 - 1 160 EUR
887 - 1 330 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Komponerad 1931. Tillverkad före 1942. Baksidan med påsydd etikett.

Något slitage och smutsig, smärre skador.

Tilläggslista

Ingen konstnärsavgift, ingen (d).