911
284879

VÄVNAD. Slätväv. 248 x 137 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Sverige omkring 1960. Stora geometriska mönster i gult samt olika gröna, violetta och blå nyanser.

Något slitage, smärre fläckar och skador.

Tilläggslista

Slätväv.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

63. Stig Lindberg, skulptur, liggande kvinna, chamotterat stengods, Gustavsbergs studio, 1900-talets mitt.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
Aktuellt bud:
10 000 SEK