930
298002

MATTA. "Tusenskönan" ("Bellis"). Flossa. 317 x 208 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1933. Tillverkad efter 1941.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar. Skadade delvis bandkantade kortsidor.