947
304132

GALLERIMATTA. "Randig med tvist, grå". Rölakan. 266,5 x 91 cm. Signerad AB MMF BN

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1943.

Ställvis något slitage, smärre fläckar. En kortsida med obetydlig skada, ställvis skadade fransar.

Proveniens

Enligt uppgift Agnes Widlund, Konstsalongen Samlaren.