949
299868

MATTA. "Röda Havet". Rölakan. 238,5 x 178,5 cm. Signerad AB MMF MR

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
43 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1945.

Något ställvis lite hårdare slitage, fläckar. Ställvis skadade fransar, flera saknas.