955
297927

MATTA. Variation av mönstret "Falurutan" (eventuellt: blond E). Rölakan. 143,5 x 75 cm. Signerad AB MMF BN

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Randmönster i olika grå, blå, bruna och vita nyanser. Komponerad 1952.

Något slitage, smutsig, fläckar. Fransar saknas.