959
276687

MATTA. Rölakan. 659 x 318,5 cm. Möjligen Linköpings Hemslöjd.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 640 - 3 520 EUR
2 800 - 3 730 USD
Klubbat pris
105 000 SEK

Brunmelerat mittfält. Långsidorna med bred bård med geometriska mönster i olika blå, bruna, grå och vita nyanser. Sverige omkring 1950.

Ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar varav några få är stela, ställvis skador, revor och hål. Något skadade kortsidor.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

228. Axel Einar Hjorth, matbord, ”Lovö”, Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
Aktuellt bud:
60 000 SEK