962
297939

MATTA. Rölakan. 204,5 x 141 cm. Signerad NKT

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

(Nordiska Kompaniets Textilkammare). Rutmönster i olika grå och vita nyanser. 1900-talets mitt.

Något slitage, smutsig, fläckar. Något skadade kortsidor, fransar saknas.