MATTA. "Schackrutig, brun". Reliefrya. 239 x 134,5 cm. Signerad AB MMF BN
(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1950.
Något ställvis hårt slitage (många av de knutna partierna), smutsig, fläckar. De något skadade kortsidornas avslutningar uppsydda på baksidan, fransar saknas.
×
Logga in
Kunde inte logga in