23
298516

PIERO FORNASETTI, papperskorg "Farfalle" Milano, Italien.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Metall, tryckt dekor av fjärilar mot röd fond. Mässingsdetaljer. Signerad FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY. Höjd 21,8 cm.

Slitage.