248
282309

Lilo Raymond

(USA, Född 1922)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Lilo Raymond
(USA, Född 1922)

"Bed, Amagansett", 1977

Signerad Lilo Raymond och daterad 1977. Vintage. Silvergelatinfotografi, bildyta 22,5 x 33,3 cm.

Proveniens

Galleri Camera Obscura, Stockholm, enligt uppgift inköpt på 1980-talet.