305000

29. ARNE JACOBSEN, skrivbordstol "7:an" för Fritz Hansen, 1960-tal.

Klädd i brunt skinn, kromad benställning med hjul. Märkt FH DENMARK samt etikettmärkt DANISH FURNITUREMAKERS CONTROL.

Slitage, möjligen sekundär klädsel.

Följerätt
Nej
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/862 - 1 077 EUR
Klubbat pris
17 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto