29
305000

ARNE JACOBSEN, skrivbordstol "7:an" för Fritz Hansen, 1960-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Klädd i brunt skinn, kromad benställning med hjul. Märkt FH DENMARK samt etikettmärkt DANISH FURNITUREMAKERS CONTROL.

Slitage, möjligen sekundär klädsel.