Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
314
307538

Nathalia Edenmont

(Sverige, Född 1970)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Nathalia Edenmont
(Sverige, Född 1970)

"Can't Let Go", 2011

Signerad N Edenmont och numrerad 3/6 och daterad 2011-12 a tergo. C-print monterad på aluminium och glas 100 x 237 cm.

Proveniens

Wetterling Gallery, Stockholm.