Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
317
312876

Cooper & Gorfer

(Österrike, Sarah Cooper (USA, född 1974) and Nina Gorfer (Österrike, född 1979).)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris
150 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Cooper & Gorfer

"Portrait of a Turning Girl", 2010

Signerad Sarah Cooper och Nina Gorfer på etikett a tergo. Upplaga 2/4 + 2 AP. Archival Pigment print, dibond, 170 x 130 cm.

Proveniens

Galleri Christian Larsen, Stockholm.