342
311818

Nick Brandt

(Storbritannien, Född 1966)
Utropspris
90 000 - 100 000 SEK
7 990 - 8 870 EUR
8 420 - 9 360 USD
Klubbat pris
87 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Nick Brandt
(Storbritannien, Född 1966)

"Zebras Crossing River", Masai Mara 2006

Signerad Nick Brandt och daterad 2006 och numrerad 12/15. Archival pigment print monterad på aluminium och ramad, bildyta 68 x 152 cm.

Tilläggslista

Observera följande tryckfel i den tryckta katalogen: Korrekt utropspris 90 000 - 100 000 kr.

Nick Brandt, "On this Earth, a Shadow Falls", 2010, avbildad bild nr 92.