363
312801

Nan Goldin

(USA, Född 1953)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Nan Goldin
(USA, Född 1953)

"The Devil's Playground" och "Guido floating, Levanzo, Sicily, 1999"

Mapp innehållandes specialutgåva av boken "The Devil's Playground" utgiven av Phaidon Press samt ett fotografi. Signerade Nan Goldin och numrerade 41/100. Cibachrome, bildyta 35,5 x 53,5 cm. Bladstorlek 40 x 60 cm.