Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
379
282116

Jens Fänge

(Sverige, Född 1965)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Jens Fänge
(Sverige, Född 1965)

"La Promenade"

Signerad Jens Fänge och daterad -98 a tergo. Duk 86 x 76 cm.

Proveniens

Galleri Schaper-Sundberg, Stockholm

Stalke Galleri, Kirke Saaby, Danmark, "Stalke Out Of Space", 1999.
Arnstedt & Kullgren, Östra Karup, 2003