Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
489
303842

Ylva Snöfrid (Ogland)

(Sverige, Född 1974)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 690 - 12 100 EUR
11 100 - 13 900 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Ylva Snöfrid (Ogland)
(Sverige, Född 1974)

"Tondo 36"

Signerad Ylva Ogland och daterad 2008. Objekt, rund målning på duk, spegel, stearinljus. Höjd 40, bredd 37,5, djup 32 cm.

Proveniens

Art Basel, 4-8 juni 2008, Galleri Brändström och Stene.

Ylva Ogland (red.), med texter av Jota Castro och Amy Smith-Stewart, "Ylva Ogland - Tondo", 2008, jmf bild sid 105.