509
308073

Sol LeWitt

(USA, 1928-2007)
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
13 100 - 17 400 EUR
13 700 - 18 200 USD
Klubbat pris
160 000 SEK

Sol LeWitt
(USA, 1928-2007)

"Isometric Form"

Signerad Lewitt och daterad 1984-88. Gouache 55 x 55 cm.

Proveniens

Galerie Ressle AB, Stockholm.