52
294435

OKÄND FORMGIVARE, fåtölj, Danmark, 1940-50-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Klubbat pris
14 500 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Stoppad, hög svängd rygg, sekundär vit klädsel, benställning och armlän av teak.

Slitage, ett armlän med spricka.