Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
526
297520

Roger Metto

(Sverige, Född 1964)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Roger Metto
(Sverige, Född 1964)

"Telluride sky"

Signerad Roger Metto och daterad -06 a tergo. Pannå 15 x 32 cm.

Tilläggslista

Bilden har felaktigt nummer 525 i den tryckta katalogen.

Proveniens

Galleri Thomassen, Göteborg.