Madeleine Pyk – en samling F769
544
300438

LG Lundberg

(Sverige, Född 1938)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

LG Lundberg
(Sverige, Född 1938)

"Jag har dansat med de stora"

Signerad LG Lundberg och daterad 1964. Blandteknik och collage på duk 100 x 90 cm.

Proveniens

Inköpt av Svenska Handelsbankens konstförening på Vårsalongen, Liljevalchs Konsthall, 1965.
Därefter i privat samling, Stockholm.

Liljevalchs konsthall, Stockholm, "Vårsalongen", 1965.