1280
312369

ARMBAND/DIADEM, antikslipade diamanter, tot. ca 3 ct. Sent 1800-tal.

Utropspris
65 000 - 70 000 SEK
6 300 - 6 780 EUR
7 210 - 7 760 USD
Klubbat pris

Silver med förgylld baksida. Armbandets l. 18,5 cm. Diademställning i vitmetall senare, ev. av K. Andersson. Etui. Ställning något skev.