13
303794

Per Ekström

(Sverige, 1844-1935)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
21 000 SEK
Per Ekström
(Sverige, 1844-1935)

"Solnedgång"

Signerad Per Ekström. Duk 80 x 110 cm.

Proveniens

Inköpt på Claes Hultberg AB, Stockholm, 1971.
Privatsamling.