1423
315336

FIGURINER, två stycken, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
703 - 879 EUR
746 - 933 USD
Klubbat pris

Sittande daoistiska dignitärer, glaserade i turkost och lila. Höjd 20,5 cm.

Skador, lagningar.