1529
313232

AMITAYUS, förgylld brons. Troligen sen Qing dynastin/1900-tal.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Klubbat pris

Baksidan med inskription. Sittandes på dubbel lotustron med händerna i Bhumisparsa Mudra. Höjd 37 cm.

Slitage.