1534
291185

FIGURIN, förgylld och försilvrad brons. Nepal, troligen tidigt 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Föreställande Tara, med inläggningar av glas och stenar. Höjd 52 cm.

Slitage, inläggningar senare.