1540
316245

ALBUM, med 12 MÅLNINGAR/FRAGMENT. "Song Yuan ji jin ce", Qing dynastin, troligen 16/1700-tal.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
430 000 SEK

Träpärmar klädda med brokadtyg 44,2 x 40,2 cm

Proveniens

The Hultmark Collection.