1591
223210

TRÄDGÅRDSPALL, keramik. Qing dynastin, omkring 1800.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad dekor imitierande emalj på koppar i famille rosepaletten. Höjd 45,5 cm.

Nagg undertill. Träställ medföljer.

Tilläggslista

Repair to base.

Proveniens

The Ivan Traugott Collection.