1609
293075

TALLRIKAR, sju stycken (5+2), kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Oktagonala. Dekor i famille rosefärger av påfåglar i blommande trädgård. Diameter 21,5 samt 22 cm.

Slitage, nagg, retuscher.