1624
243264

SERVIS, 49 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 900 - 2 850 EUR
2 170 - 3 260 USD
Klubbat pris
25 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av 18 mattallrikar, 12 sopptallrikar, 10 desserttallrikar, två skålar, två skålfat, fyra stekfat och två saltkar.

Sprickor, nagg.

Proveniens

According to family tradition from the Hall family, Gunnebo.