1638
274449

URNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, 1800-tal med Kangxis sex karaktärers märke.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad med förgylld dekor av fågel och lotus. Höjd 34,5 cm.

Förgyllningen ngt nött.

Proveniens

The Private Collection of Georg Persson, thence by descent.