1658
274534

URNA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
545 - 727 EUR
580 - 773 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Balusterform med dekor i famille vertefärger av växter och stiliserade fenixfåglar. Höjd 32,5 cm.

Brättesspricka, nagg.

Proveniens

The Private Collection of Georg Persson, thence by descent.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

564. Brosch 18K guld med emaljdetaljer och gammalslipade diamanter, 1800-tal.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK