1724
285451

SERVIS, 87 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 780 - 7 160 EUR
5 420 - 8 130 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av 49 tallrikar, 20 sopptallrikar, sex ovala stekfat, två ovala karotter med lock, en kuddformad karott med lock, såssnipa, två skedfat, två skålar, tre runda serveringsfat. Dekor i underglasyrblått av strödda blommor.

Sprickor, nagg, lagningar. (87)